Header Ads

Hakkında (M. Kağan Özbilge)

Merhaba.

Ben Mustafa Kağan Özbilge, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunuyum.
İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Anabilimdalı'nda yüksek lisansımı tamamladım. Şehir Isı Adası ile Yüzey Isı Adası Kavramları Arasındaki Farklar ve İstanbul Örneği başlıklı tezime sitemden ve linke tıklayarak YÖK Tez Merkezi'nden ulaşabilirsiniz. 
Şu anda İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Anabilimdalı'nda Doktora eğitimime devam ediyorum.
Alanıma yardımcı olması için Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümüne yazıldım ve mezun oldum. Buna ek olarak Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü de tamamladım.

Coğrafya biliminin değerini kamuoyuna anlatmak ve Coğrafyacıların kendilerini geliştirebilecekleri CBS, ÇED, tarım gibi alanlarda öncülük etmek amacıyla kurduğumuz Genç Coğrafyacılar Komisyonu'na üyeyim, 2020-2022 dönemi için yürütme kurulu başkanlığı görevim bulunuyor. 

Günlük hayatta ilgimi çeken konuları ve işinize yarayacağını düşündüğüm bilimsel verileri blogumda paylaşmaya çalışıyorum. Tabi bunu bir iş olarak görmediğim ve yapmadığım için zaman bulabildiğim anlarda yapıyorum.

Blog içerisinde bulduğunuz yazıların büyük bölümü özgün yazılardır, bilimsel veriler kaynak belirtilerek alıntılanmıştır zaten bunları değiştirmek gibi bir imkanım bulunmuyor.

Site üzerinde siz de yazınızı yayınlamak isterseniz bundan memnuniyet duyarım. Bunun için iletişime geçmeniz yeterli. İletişim için kozbilge@gmail.com adresini kullanabileceğiniz gibi İLETİŞİM sayfasını da kullanabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarıma sağ üst köşedeki ikonlardan ulaşabilirsiniz. Özellikle LinkedIn'i aktif kullanıyorum. 

Hangi konularda çalışma yapıyorum:
1 - Coğrafyacı (Fiziki Coğrafya, Klimatoloji)
2 - Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS harita çizimi, yazılım destek, test uzmanı)
3 - Bilişim Sistemleri Sistem Yönetimi (Sunucu kurulumu, sanallaştırma, yedekleme)
4 - Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu Hazırlama, Danışmanlık
Blogger tarafından desteklenmektedir.